.

.

Трговска марка ликовна уметност „Црвена верверица“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „Црвена верверица“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 1.00
Износ

Уметник : Студијата Macneil Studio Subject : Animals Tyle : Modern & Modern и современа проток Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Црвен верверица“ Арт.

R

Им се допаѓа и на купувачите