.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Долгогодишен Букет II Плоштад I Платнена Уметност Од Силвија Василева

Трговска Марка Ликовна Уметност Долгогодишен Букет II Плоштад I Платнена Уметност Од Силвија Василева

DEN 1.33
Износ

Уметник : Силвија Василевасубјект : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има шарена група цвеќиња на сива позадина.Силвија Василева ја следеше својата љубов кон уметноста На Академијата за Ликовна Уметност Во Бугарија, каде што заработи и диплома и магистерски студии. Таа помина шест години сликајќи и изложувајќи ја својата работа во Јапонија пред да се пресели Во САД Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги оживува своите слики користејќи контрастни и необични палети на бои. Домашното студио на силвија, кое таа самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. шарена група цвеќиња на сива позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите