.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Кауаи Платнена Уметност Од Пјер Леклер, Бела Мат, Дрвена Рамка

Заштитен знак Ликовна Уметност Кауаи Платнена Уметност Од Пјер Леклер, Бела Мат, Дрвена Рамка

DEN 1530.08
Износ

Уметник : Пјер Леклерц Предмет : Пејзажен Стил : Современа Заштитна Марка Ликовна Уметност "Кауаи" Платнена Уметност Од Пјер Леклер, Бела Мат, Дрвена Рамка : Уметник : Пјер Леклер. Предмет : Пејзажи. Стил : Современ. Тип на производ : дрвена рамка, бела подлога, акрилик. Ова подготвено за закачување, сплетено уметничко дело со рамка го содржи зборот "Кауаи" напишан во песок под синото небо. Гикле печатење под акрилик во дрвена рамка. Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност со музејски квалитет. Овој висококвалитетен принт е сплетен со античко бело матирање и доаѓа во дрвена рамка. Се додава јасна акрилна соочување за заштита на печатењето. Парчето е целосно составено од професионални рамки и е подготвено за закачување. Античката бела подлога овозможува сликата навистина да се истакне, што ја прави одличен додаток на секој простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите