.

.

Ликовна Уметност Американска Парада Платнена Уметност Од Питер Потер

Ликовна Уметност Американска Парада Платнена Уметност Од Питер Потер

DEN 480.00
Износ

Уметник : Питер Потер Предмет : Народен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има човек со пиштол во униформа. Истакнати Бои : Тен, Бела, Кафеава, Црна Питер Потер е роден Во Германија, а почнал да слика на 9-годишна возраст. Тој го открил својот интерес за графички уметнички дела, особено За Американската уметност, додека студирал 4 години на колеџ за уметност и дизајн. Работел во неколку рекламни агенции и долги години патувал Низ Северна Америка, земајќи дома илјадници впечатоци што го инспирирале за неговите уметнички дела. Неговите техники беа под влијание на сликари како Винсент Ван Гог, Салвадор Дали и Едвард Хопер, а исто така и од фотографиите и постерите на Националното Географско Списание. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. човек со пиштол во униформа.

R

Им се допаѓа и на купувачите