.

.

Ина сос сос Оз - Салса Соја

Ина сос сос Оз - Салса Соја

DEN 95.68
Износ

Кога подготвувате традиционална кинеска храна, INA соја сос додава автентичен вкус на азискиот вкус. Сос од соја одамна се користи од Ориентал Кузин за да додаде кора од најразлични јадења составени од месо или зеленчук, или и од двете. Бидејќи оризот со парен е уште едно омилено јадење, сосот понекогаш се додава за побогат вкус или зачинување. Ina соја сос прави одлично врвот на садовите со ориз како смел акцент. Друга употреба за сос од соја е кога готвите азиска храна. Честопати се додава за подобрување на вкусот на неразумен зеленчук или поточно безобразни јадења. Соја содржи хранливи материи што се добри за организмот. Сос базиран на соја не само што ја зголемува вкусноста на разни јадења, туку го прави тоа природно без хемиски адитиви или вештачки бои. Сос од соја може да се понуди на време на вечера за оние кои сакаат да зачинат своја храна. Некои сакаат доста сос, додека други сакаат само малку. Со зголемена употреба, не е ни чудо што сосот од соја е еден од најпознатите и најпопуларните азиски зачини. ¡cocina con amor, кокана кон тестенини ина!

R

Им се допаѓа и на купувачите