.

.

Дорман 635-Пластичен Комплет За Покривање На Тајмингот За Специфични Модели на Тојота одговара избери: 1989 - ТОЈОТА КАМРИ, 1991 - ТОЈОТА МР2

Дорман 635-Пластичен Комплет За Покривање На Тајмингот За Специфични Модели на Тојота одговара избери: 1989 - ТОЈОТА КАМРИ,

DEN 0.67
Износ

Овој капак за тајминг за директна замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот капак на опремата за сигурна поправка. Овој дел претрпе опсежно тестирање за да обезбеди почитување на прецизните стандарди за дизајн. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој капак за тајмингот на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот капак на опремата. Издржлива конструкција - овој дел е специјално дизајниран да издржи екстремни ниски температури за долг работен век. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој дел претрпе обемно тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна.

R

Им се допаѓа и на купувачите