.

.

Календула-Комфри, Ветеринарен Природен Екстракт Од Течност БЕЗ Алкохол, Додаток На Билки За Домашни Миленици Гал

Календула-Комфри, Ветеринарен Природен Екстракт Од Течност БЕЗ Алкохол, Додаток На Билки За Домашни Миленици Гал

DEN 719.20
Износ

Календула-Комфри, Ветеринарен Природен Течен Екстракт БЕЗ Алкохол, Додаток Од Билки За Домашни Миленици.Овој Календула-Комфри Ветеринарен Природен Течен Екстракт БЕЗ Алкохол направен од Сушен Календула Официналис и Комфри. Овие билки се внимателно избрани поради нивните својства за смирување и омекнување на сувата, лушпеста и оштетена кожа. Треба да се користи на набори на кожата, калуси под притисок и исто така за заштита на болните влошки. Можете исто така да го користите на арес на груба, но непрекината кожа. Сите изјави на оваа страница Не се оценети Од Администрацијата за Храна и Лекови. Овој производ е Хербален Додаток и не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Ви препорачуваме да се консултирате со квалификуван ветеринар пред да го користите овој или кој било друг хербален производ.Овој екстракт Од Невен-Комфри направен од природен најквалитетен Сушен Календула Од човечко одделение Официналис и Комфри. Други состојки : зеленчук дланка глицерин, кристално чиста вода.Хаваи Фарм Календула-Комфри Додаток не содржи гмо, глутен, тешки метали, вештачки бои, конзерванси или синтетички ѓубрива!Супер концентрирана Невен-Комфри Ветеринарен Природен Екстракт БЕЗ Алкохол : сушено растение/ сооднос на растворувачи е 1 : 3! 1 мл од нашиот глицерит е приближно еднаков на 300 мг сушено растение.Додаток На Билки Од Миленичиња Од Календула-Комфри е 100% течна формула без лекови и без зависност од природен глицерин гордо произведена во САД, Хаваи за да се обезбеди највисок квалитет на производот!Предложена употреба : Нанесете локално редовно додека не исчезнат сите знаци на болка, сувост или иритација.Чувајте го подалеку Од дофат На Деца. Оваа формула не е за употреба кај бремени жени или доилки, животни со заболување на бубрезите или црниот дроб или оние со нарушувања на нападите. Не користете го овој производ пред операцијата. Не користете ако печат е скршен или недостасува. Чувајте на ладно и суво место. Ставете го во фрижидер по отворањето.Ви препорачуваме да се консултирате со квалификуван ветеринар пред да го користите овој или кој било друг хербален производ. Вистинската боја на течниот екстракт може да биде различна од бојата означена на сликата. Овој екстракт Од Невен-Комфри направен од природен најквалитетен Сушен Календула Од човечко одделение Официналис и Комфри. Други состојки : зеленчук дланка глицерин, кристално чиста вода. Хаваи Фарм Календула-Комфри Додаток не содржи гмо, глутен, тешки метали, вештачки бои, конзерванси или синтетички ѓубрива!. Супер концентрирана Невен-Комфри Ветеринарен Природен Екстракт БЕЗ Алкохол : сушено растение/ сооднос на растворувачи е 1 : 3! 1 мл од нашиот глицерит е приближно еднаков на 300 мг сушено растение. Додаток На Билки Од Миленичиња Од Календула-Комфри е 100% течна формула без лекови и без зависност од природен глицерин гордо произведена во САД, Хаваи за да се обезбеди највисок квалитет на производот!. Предложена употреба : Нанесете локално редовно додека не исчезнат сите знаци на болка, сувост или иритација.

R

Им се допаѓа и на купувачите