.

.

Верадек Чиста Серија Мидленд 26 Пластична Жардиниера-Сива

Верадек Чиста Серија Мидленд 26 Пластична Жардиниера-Сива

DEN 1535.84
Износ

Оригиналниот жардиниер за сите временски услови-со заострени рабови, чисти линии и мазна завршница, Верадек Мидленд додава карактер на секој надворешен или внатрешен простор, без разлика дали станува збор за предниот трем, дворот или дневната соба. Надополнета со својот модерен изглед, Мидленд е смислено курирана имајќи ја предвид функционалноста—лесно исклучувајте високи растенија, цвеќиња или грмушки и спречувајте прекумерно наводнување со вклучената отстранлива полица за вметнување и претходно дупчени дренажни дупки. Оваа цврста, но лесна висока жардиниера е гордо изработена Во Канада од висококвалитетна рециклирана пластика, што ја прави отпорна на пукнатини, избледување и УВ и овозможува да издржи екстремни температури кои се движат од -20 до +120 степени. Со идеална рамнотежа на дизајнот, структурата и намената, Мидленд совршено се комбинира со секој аранжман, секоја сезона. Дизајн со еден ѕид, изработен од висококвалитетен полиетиленски композит. Опремен со отстранлива полица. Отпорен на мраз за постудени клими. Третирани СО УВ инхибитори за да се избегне избледување. Флексибилен и отпорен на удари. Направено од сите рециклирани материјали.

R

Им се допаѓа и на купувачите