.

.

Мојот Тексас Хаус Хемпшир карирал реверзибилен килим на отворено во затворен простор, природен Skyview, 9 '12'

Мојот Тексас Хаус Хемпшир карирал реверзибилен килим на отворено во затворен простор, природен Skyview, 9 '12'

DEN 1440.00
Износ

Воведување на реверзибилна површина на Hampshire Claid Rug од мојата куќа во Тексас - совршен спој на стил и функционалност за вашиот дом. Со колекцијата на килими со карирана област Хемпшир, можете да имате прекрасен и издржлив семеен, пријателски за миленичиња тепих, кој исто така е затворен/отворен и реверзибилен. Покрај тоа, ова се килими за перење машина Washme, крајниот килим за миење на машината! Направени од 100% полипропилен отпорен на дамки, овие се совршени за каде било вашето семејство да поминува време и области со голем сообраќај. Отпорен на избледени изложеност на сонце и повторено чистење, оваа колекција не е само убава, но никогаш нема да успее да се справи со дневните хаос на животот! Плетени со мек и издржлив полипропилен, овие килими се совршени и за затворено и на отворено. Пријателски миленичиња и деца, ткаени за да издржат реални животни хаос, дамки и отпорни на избледени и лесни за чистење. Меките нијанси во боја во комбинација со неутрална бела боја ја прават оваа колекција на килим идеална за секоја просторија затворено или на отворено. Со врвна мекост, сигурна издржливост, смирувачки бои и лесно одржување, овој килим е екстремно разноврсен по извонредна вредност. Се препорачува подлога за килим што не е на лизгање за да се спречи лизгање, да се обезбеди амортизирање и да се избегнат брчките. Одржувањето на нив е ветре - едноставно миење на машината одделно во ладна вода користејќи благ детергент што не е во право, со дизајнот што се соочува надвор. Избегнувајте употреба на омекнувач на ткаенини или вакууми со тешки точки со шипки/четки. Закачете ги за да се исушат или да користите фен за ниска топлина. Кога машината за миење, поголемите килими бараат мијалник со поголем капацитет.

R

Им се допаѓа и на купувачите