.

.

LR домашен тепих со рачно изработена област, 10 '8'

LR домашен тепих со рачно изработена област, 10 '8'

DEN 2.33
Износ

Со ткаени детали, ова парче е рачно изработено за стилскиот дом или канцелариски простор кој сака класично природно чувство. Овој килим со природна област на јута има природен тон со деликатни бели ткаени карактеристики за да се потенцира занаетчиството зад овој детал. Без разлика дали е во кујната, трпезаријата, фоајето, па дури и канцеларискиот простор, ова парче е сигурно да обезбеди пријатен природен тон и голема енергија во собата. Рачно заводно во Индија, колекцијата на природни влакна е рачно изработена за вашето најголемо задоволство. Направено од 100% јута со поддршка од памучно платно. Идеално парче акцент за да го врзувате декор Лабавата завршува со ножици. Размачкајте ја истурањето, користете мека четка за влакната и дам вода на дамка. Вакуум двапати неделно за добра грижа.

R

Им се допаѓа и на купувачите