.

.

Орално-б 3Д бели деца принцеза празник

Орално-б 3Д бели деца принцеза празник

DEN 1119.20
Износ

Откријте свет на неверојатно чистење и среќно четкање со Crest & Oral-B. Вашето дете ќе сака да четка со своите омилени „Војна на Starвездите“ Мандалоријанската четка за заби и пастата за заби. Crest и Oral-B им помагаат на децата да ги четкаат своите најдобри со производи дизајнирани да ја поддржат здравата орална хигиена. Како што се развиваат забите, на децата им е потребна ефективна заштита на шуплината, бидејќи губат заби за бебиња и нивните постојани заби почнуваат да растат. Паста за заби на сртот штити од шуплини со блага формула за паста за заби. Рачните четки за заби се одликуваат со влакната за напојување за да помогнат да се исчистат тешко за да се достигнат забите. Орална-Б, брендот повеќе стоматолози се користат низ целиот свет. Вклучува една четка за заби за напојување, една паста за заби со флуорид од 4,2 мл флуорид и еден случај со ограничено издание во кој има принцези на Дизни (ликовите може да се разликуваат). Главата за напојување на четката за заби за напојување достигнува, опкружува и темелно чисти повеќе површини. Паста за заби обезбедува ефективна заштита на шуплината и ја зајакнува емајлот. Се забавува со четкање со претставување на принцезата на Дизни. Компатибилен со апликацијата Дизни Меџик Тајмер од Орал-Б за да им помогне на децата да четкаат подолго почнувајќи од денес. Ограничено издание случај со принцези на Дизни.

R

Им се допаѓа и на купувачите