.

.

Паста за заби со деца со флуорид, сунѓер - 4. унца

Паста за заби со деца со флуорид, сунѓер - 4. унца

DEN 1.00
Износ

Колгејт Детска флуорид паста за заби, сунѓер, содржи емајл безбедна формула клинички докажана за борба против шуплините. Оваа формулација, специјално дизајнирана за деца на возраст од 2 и повеќе години, исто така ги зајакнува и штити развој на заби. Со благ вкус на овошје од меурчиња, оваа паста за заби со деца Colgate Childs Fluoride е дизајнирана со забавни знаци на сунѓерски ликови на удобна стенд-ап цевка со капаче од врвот што ги охрабрува децата да четкаат. Се бори со шуплини со клинички докажана формула со флуорид. Убаво и нежно на забите емајл. Вкусен вкус на меур за да се поттикне редовно четкање. Без шеќер и без глутен.

R

Им се допаѓа и на купувачите