.

.

Трговска марка ликовна уметност „кучињата зборуваат“ платно уметност од Дин Русо, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „кучињата зборуваат“ платно уметност од Дин Русо, бел мат, дрвена рамка

DEN 3.00
Износ

Уметник : Дин Русосубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Кучињата зборуваат“ платно уметност од Дин Русо, Бело мат, Рамка од дрво : Уметник : Дин Русо. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има живописен портрет на пит -бик со „кучиња зборуваат, но само на оние што знаат како да слушаат“ напишани околу него. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите