.

.

Трговска марка ликовна уметност Апстрактна платна wallидна уметност „Блок забава“ од Филис Адамс

Трговска марка ликовна уметност Апстрактна платна wallидна уметност „Блок забава“ од Филис Адамс

DEN 574.40
Износ

Уметник : Филис Адамссубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен аранжман на мали пастелни форми. Едно од деветте деца, Филис Адамс е роден во Бостон и го живее најголемиот дел од својот живот во Нова Англија. Таа го поминала летото од детството во Вестпорт, Масачусетс, беспрекорен крајбрежен град што сега го повикува дома. Иако нејзиното срце отсекогаш било во уметноста, кариерата на Филис тргнала поинаков пат. Покрај тоа што е горда мајка на три сина, таа работеше повеќе од една деценија како менаџер на компјутерски софтвер. Денес таа слика со полно работно време, создавајќи уметност што "ја евоцира природната убавина на крајбрежната Нова Англија, вели таа." Океанот, плажите и дивиот свет се мојата постојана инспирација. Напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја овозможува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично да се разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува безделна презентација на готовиот сликар. Без разлика дали е современа, рустикална, модерна или традиционална Декор во стилот, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе Возбуда до која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Партијата „Блок забава“ на Филис Адамс “.

R

Им се допаѓа и на купувачите