.

.

Трговска марка ликовна уметност заминува во ветрот платно уметност од Филип Саинте-лауди, бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност заминува во ветрот платно уметност од Филип Саинте-лауди, бел мат, црна рамка

DEN 2.00
Износ

Тема : Современа Стил : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, платно, акрилик Ова подготвено за зачувување, измешано врамено уметничко дело има мали лисја што почнуваат да се менуваат во своите есенски бои. Препечаток од 11x14 giclee под акрилик во црна рамка од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и доаѓа подготвено за зачувување. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите