.

.

Трговска марка ликовна уметност „Шел Асормент II“ платно уметност од портфолио на диво јаболко

Трговска марка ликовна уметност „Шел Асормент II“ платно уметност од портфолио на диво јаболко

DEN 2601.60
Износ

Уметник : портфолија на диви јаболка : сè уште начин на живот : Антикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер илустрации на школки. Истакнати бои : Бело, сиво, портфолио на Tan Wild Apple/Photography ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер илустрации на школки.

R

Им се допаѓа и на купувачите