.

.

Крис Доброулски 'River_cabin' Canvas Art

Крис Доброулски 'River_cabin' Canvas Art

DEN 1.00
Износ

Уметник : Крис ДоброулскиСубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производски тип : галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на кабина за дневник до река. Истакнати бои : портокалова, сина, розова, кафеава, сива пред повеќе од една деценија, започнав серија илустрации за животински свет користејќи различни техники. Ми се допаѓа да користам светли, заситени бои и лоцирање на суштества во драматични средини, понекогаш граничи со фантазијата. Ја нарекувам серија, чуда на создавање. Ја гледам убавината на дивиот свет како одраз на убавината на Бога. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Крис Доброулски 'River_cabin' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите