.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сина бура II“ платно уметност до јуни Ерика Вес

Трговска марка ликовна уметност „Сина бура II“ платно уметност до јуни Ерика Вес

DEN 2601.60
Износ

Уметник : јуни Ерика Вес Тема : Апстрактнастил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактна сина боја над бела позадина. Истакнати бои : Бела, светло сина, светска уметничка група „Тел“ е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактна сина боја над бела позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите