.

.

Тфт Целосна Боја ЛЦД ДИСПЛЕЈ СПИ сериски екран СТ7735

Тфт Целосна Боја ЛЦД ДИСПЛЕЈ СПИ сериски екран СТ7735

DEN 519.52
Износ

Функција * Користете го нашиот 1,8-инчен модул ЗА тфт лцд-екран со целосна боја за да го надградите екранот и користете ја резолуцијата 128Х160 за да направите неверојатни визуелни ефекти.* Уживајте во флексибилноста на прилагодување на насоката на екранот во хоризонтална или вертикална насока .*Опремен СО контролниот чип ST7735 и поддржува напојување од 3,3 V, нашиот модул е лесен за употреба и инсталиран.* Доживејте висок контраст и исклучително широка перспектива за да постигнете најдобри перформанси на екранот .*2 ПАРЧИЊА или 5 ПАРЧИЊА пакет, имате повеќе замени, гледајќи време и пари долго време.Спецификации големина : 1.8-инчен TFT lcdsub-стапка на одбрана : 128rgb*160 ТОЧКА-matrixcommunication интерфејс : SPI-4wire Interface Driving chip : ST7735 SColor : целосна color Dimensions : 35.00 € 56 € 3.45 (mm)покажи површина : 28.03 (W)*35.04 (h)големина на Пиксели : 0.219 (w)*0.219 (ж)работен напон : 3.3 Vwork струја : 30manumber НА ЦЕВКА НОГА : 8 PIN (2.54 Mm растојание ИГЛА, стандардно Не Е Заварен)Перспектива Насока : 12 часот насоки температура : -20 ~ 70module интерфејс дефиниција : 1 gd напојување2 voc напојување е zheng 3.3v3 scl spi Часовник Линија (докинг со еден-чип микрокомпјутер spi_clk)4 Sda Spi кабел За Податоци (едностран ХАРДВЕР SPI_MOSL)5 Ресетирање Цевка Foot6 dc ПОДАТОЧЕН РЕДОСЛЕД7 cs Spi Филм Селекција8 Bl Контролен Прекинувач За Задно Осветлување, стандардниот не е вклучен пакет 2/5*128x160 Tft целосна боја Lcd Дисплеј : 1. Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2. Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. 2/5 парчиња 1.8 инчи 128 X160 TFT Целосна Боја LCD Дисплеј SPI сериски екран ST7735.

R

Им се допаѓа и на купувачите