.

.

Трговска марка ликовна уметност „шеќер пука“ платно уметност од Дин Русо, црн мат, рамка за бреза

Трговска марка ликовна уметност „шеќер пука“ платно уметност од Дин Русо, црн мат, рамка за бреза

DEN 0.67
Износ

Уметник : Дин Русосубјект : Animalsивотни Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „шеќер пука“ уметност од Дин Русо, Црна мат, рамка од бреза : Уметник : Дин Русо. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, Matted Rramed Art Piece има живописен портрет на Pug со половина од лицето нацртано во стилот на череп со шеќер. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите