.

.

Трговска марка ликовна уметност „Африка жирафа“ платно уметност од Грег Симансон

Трговска марка ликовна уметност „Африка жирафа“ платно уметност од Грег Симансон

DEN 415.84
Износ

Уметник : Грег Симансонубјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жирафа која гледа од рамката. Јас секогаш експериментирам. Секое однапред замислен поим, за мене, е ограничувачки. Мојата уметност мора да дојде целосно одвнатре. Дури и со комисиите, преговарам да одржувам одредена сума на слобода со оваа тема. Елементот на изненадување е навистина возбудлив и има нешто што е моќно да не знаете што ќе создадете. Кога ќе дозволите да дојде директно од вашата душа, не може да се изведе или планира. Тогаш не е изненадувачки што ова може да го почувствува гледачот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Girирафа гледа далеку од рамката.

R

Им се допаѓа и на купувачите