.

.

Silicon Power 64 GB Flash Drive C Type C USB 3. Gen Swivel Dual Flash Drive, подготвен за USB C паметни телефони, таблети и нов MacBook

Silicon Power 64 GB Flash Drive C Type C USB 3. Gen Swivel Dual Flash Drive, подготвен за USB C паметни телефони, таблети и

DEN 1.67
Износ

Тип Ц Подготвени Mobile C31 ги опфаќа двојните интерфејси на USB Type-C и USB3.1 Gen1 (USB 3.0), што значи дека можете да ги пренесете и споделувате податоците лесно помеѓу кој било "традиционален " USB-базиран компјутер/лаптоп и новата генерација Уреди од типот Ц. Додадете дополнително складирање на вашите мобилни уреди Mobile C31 нуди до 128 GB за веднаш да го проширите складирањето на вашите мобилни уреди, давајќи ви многу простор за резервна копија на фотографии, видеа, музика и важни датотеки. Лесно пренесување на датотеки без прекини Нема повеќе ограничувања на кабли и Интернет сигнали, можете да се ослободите од традиционалните методи со мобилниот C31 за да овозможите многу полесна и побрза резервна копија и пренос на податоци. Вртете го, само малку не е брилијантен дизајн на вртење на капакот од 360 °? Капакот никогаш не е на пат, никогаш не се губи и секогаш го штити крајот што не се користи. Класичен и стилски со дизајн на модели на дијаманти и сјајна текстура, мобилниот C31 сјае како парче накит што искра цело време. Вода Splash? Не е проблем COB (чип на одборот) технологијата го одржува мобилниот C31 мал и компактен, како и заштитен од вода, вибрации и прашина. Чувајте ги вашите податоци организирани и ажурирани специјално дизајнирани за уреди Type-C и паметни телефони или таблети Android ™, нашиот SP Explorer на датотеки нуди автоматска категоризација на датотеки и неверојатно погодно решение за резервна копија со еден допир. Преземете ја од официјалната веб -страница на СП бесплатно сега. Доживотна гаранција Мобилниот C31 е поддржан со гаранција за живот. *Ве молиме, регистрирајте го вашиот производ преку официјалната веб -страница на СП за да добиете целосни услуги за гаранција на производителот, поддршка на производи и многу повеќе. Список на компатибилност со уреди со овозможени од типот Ц - 15 ”Mac Book Pro 2016, 12” Mac Book Рано 2015 година - Samsung S8 / Note 7, LG G5, Motorola Moto Z Series, HTC 10 и повеќе - Chromebook Pixel Asus Zenbook, Acer Aspire E, Dell Inspiron , HP Envy, Lenovo Think Pad Chromebook и многу повеќе. Кутијата содржи 1 x силиконски напојување мобилен C31 Type-C Двојно USB Flash Dright Plug & Play Design за експанзија за складирање без проблеми на вашите i Phone/i Pads. Поддршка за повеќе медиуми за лесно споделување на податоци помеѓу i Phone и i Pads и сите компјутери базирани на USB. Продолжен конектор за повеќе корисничко искуство. Само вклучете го погонот без да го соблечете случајот со i Phone. Издржлив и анти -капа изгубен дизајн - Цврсто капаче прикачено на погонот може да го заштити конекторот од прашина или оштетување од дневна употреба. Apple MFI овластен за обезбедување на квалитет и издржливост. Гаранција за доживотно време (ве молиме, регистрирајте го вашиот производ преку официјалната веб -страница на СП за да ги добиете целосните услуги за гаранција на производителот, поддршка на производи и повеќе.).

R

Им се допаѓа и на купувачите