.

.

Знаци на ликовна уметност „знаци на вера III“ од Сју Шлабах

Знаци на ликовна уметност „знаци на вера III“ од Сју Шлабах

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Типографија Стил : Модерен рустикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Сју Шлабах „Знаци на вера III“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите