.

.

L9110S Dc Мотор Степер Мотор Возач Одбор Мотор Возачот Одбор H Мост Мотор Возачот

L9110S Dc Мотор Степер Мотор Возач Одбор Мотор Возачот Одбор H Мост Мотор Возачот

DEN 2.33
Износ

Карактеристики : на два чип за контрола на моторот L9110 S модулот може истовремено да вози два ЕДНОНАСОЧНИ мотори или 4 - жичен 2-фазен степер мотор влезен напон на модулот : 2,5-12v 800ma континуирана излезна моќност по канал1. Ниска статичка работна струја2. Напон на напојување : DC2. 5-12 V3. Секој канал има 800ma континуирана струја излез4. Низок пад на притисокот на сатурација5. Ttl/CMOS излез ниво компатибилен, може да се поврзе директно НА ПРОЦЕСОРОТ 6. Излез вградена диода за стегање, нанесете на перцептивното оптоварување7. Контрола и возење се интегрираат ВО IC8. Имајте игла функции за заштита од висок притисок спецификации : * работна температура : 0-80 °*Големина : 29,2 (мм)x23 (мм)Содржина На Пакетот : 1*контролна чипнота : 1. Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2. Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и практичен за употреба. Совршени функции, ви даваат прекрасно искуство. Ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не, ние ќе ви го решиме. Секој клиент може да ужива 30 дена наплата или замена за Оштетени/Квалитетни Проблеми. L9110 S Dc Мотор Степер Мотор Возачот Одбор Мотор Возачот Одбор H Мост Мотор возачот.

R

Им се допаѓа и на купувачите