.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрена 2-ПЦ срцеви ореви обетки и приврзоци со сет на ланец

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант Стерлинг сребрена 2-ПЦ срцеви ореви обетки и приврзоци со сет на ланец

DEN 1103.84
Износ

Прославете важна пресвртница во нејзиниот живот со оваа прекрасна одака за срцеви ореол и приврзоци со ланец. Изработено во треперливо стерлинг сребро, овој безобразен сет има 54 тркалезни, путер и 34 кружни, дијаманти поставени од измет (H-I, I3) сместени во дизајн на ореол и кластер во срцеви мотиви. Волшебните обетки се обезбедени со затворање на пеперутки, а елегантниот приврзок е суспендиран на 18-инчен тркалезен кабелски ланец, обезбеден со затворач на прстенот. Полиран до брилијантност, овој елегантен сет е сигурен дека е најдобриот подарок што некогаш го добил. Направено во сребро. 2/5 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од путер и путер. Должина на ланецот : 18 инчи. Безбедно и удобно се прицврстува со затворач на прстенот. Удобно обезбедени со затворање на пеперутки. 2-ПЦ срцеви обетки и приврзоци со сет на ланец. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите