.

.

Супериорен Јанингс Памук Постелнина Сет, Близнак, Корал

Супериорен Јанингс Памук Постелнина Сет, Близнак, Корал

DEN 992.00
Износ

Постелнината Јанингс има текстурална решеткаста шема која ќе додаде суптилна елеганција и шарм на декорот на вашата спална соба. Оваа класична шема е изработена од 100% памук и е вткаена во мателасе шема на жакард разбој. За дополнителна издржливост, оваа покривка има цврсто врзани рабови за да спречи расипување на краевите. Оваа покривка е совршена рамнотежа да се биде лесен, додека сепак обезбедува максимална топлина и удобност. За завршен изглед, овој комплет доаѓа со две соодветни шами за перници (големината На Близнаците вклучува една измама за перници). Комплетот Вклучува : Една (1) Покривка, Две (2) Шамови За Перници (Една (1) Шам За Перници е вклучена со ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ/Близнаци XL). Материјал : 100% Памук. Бои : Аква, Црна, Корална, Сива, Слонова Коска, Темносина, Жалфија, Тегет, Бела. Шема : Дијамант, Текстура, Цврста. Тежина : 360 GSM. Квалитет : овој сет може да биде слоевит во постудено време или да се користи самостојно во текот на топлите летни месеци како замена за потешките постелнини. Стил : Преоден, Модерен. Грижа : машина за перење. Ве молиме следете ги упатствата на етикетата за нега со цел да се минимизира брчките/намалувањето. Димензии : Прекривката За Близнаци е долга 81" широк х 110", Шамот За Перници е долг 20" широк х 26", Целосната Покривка е долга 96" широк х 110", Шемите За Перници се долги 20" широк х 26", Кралицата Прекривка е долга 102" широк х 120", Шемите За Перници се долги 20" широк х 26", Шемите за перници се долги 20" широки х 36".

R

Им се допаѓа и на купувачите