.

.

Преглед на ликовната уметност на трговската марка од платното на кралските градини од Дејвид Лојд Гловер

Преглед на ликовната уметност на трговската марка од платното на кралските градини од Дејвид Лојд Гловер

DEN 1.00
Износ

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж-аперестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со кондензии на растенија на балкон од тули со поглед на зелена градина. Истакнати бои : кафеава, зелена, сива, вино, црна, Тан Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација изложба на големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Засадени растенија на балкон од тули со поглед на зелена градина.

R

Им се допаѓа и на купувачите