.

.

Трговска марка ликовна уметност „малопродажба Хоук“ платно уметност од Ванда Мамм

Трговска марка ликовна уметност „малопродажба Хоук“ платно уметност од Ванда Мамм

DEN 2.33
Износ

Уметник : Wanda Mummsubject : Animals Tyle : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има јастреб што седи на гранка во центарот на рамката. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wanda Mumm 'The Retail Hawk' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите