.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ретро Божиќ повторувајте 5“ платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност „Ретро Божиќ повторувајте 5“ платно уметност од Холи Конгер

DEN 1.00
Износ

Уметник : Holli Congersubject : Seasonal Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има гроздобер, ретро, ​​шарен дизајн во црвена и зелена боја. Истакнати бои : Тан, црвена, сина, розова, светло сина, бела холи Конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Гроздобер, ретро, ​​шарен дизајн во црвена и зелена боја.

R

Им се допаѓа и на купувачите