.

.

Трговска марка ликовна уметност „Божиќни елен“ платно уметност од Марк Ашкенази

Трговска марка ликовна уметност „Божиќни елен“ платно уметност од Марк Ашкенази

DEN 1071.84
Износ

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : Хуморот Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Ашкенази „Божиќни елен“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите