.

.

Серен Соба Затемнување Двојна Заглавие Завеса Панел Во Сребро

Серен Соба Затемнување Двојна Заглавие Завеса Панел Во Сребро

DEN 2.67
Износ

Серен е класична кадифена соба-затемнување завеса елегантно блокирање на повеќето светлина. Направено со стилска, густа и издржлива ткаенина која е многу мека и ќе донесе луксуз во секоја просторија. Оваа енергетски ефикасна завеса има ткаена подлога која помага да се изолира од температурни варијации и да се минимизираат трошоците за греење и ладење. Практичното двојно заглавие ви овозможува да ја обесувате завесата со задните јазичиња или џебот на прачката. Овие панели за завеси го намалуваат звукот и ги блокираат штетните УВ зраци за да ги заштитат вашите подови од избледување и вашиот мебел од оштетување. Кога се правилно инсталирани, производите за затемнување на просторијата thermalogic® значително ќе ја блокираат повеќето дојдовни светла. Оваа енергетски ефикасна завеса има ткаена подлога која помага да се изолира од температурни варијации и да се минимизираат трошоците за греење и ладење. Исто така, блокира значителна количина на светлина, давајќи ви дневна и ноќна приватност. Оваа колекција на завеси за затемнување на просторијата ги блокира штетните УВ зраци и ќе ги заштити вашите подови од избледување и вашиот мебел од оштетување. Изолационите својства на овој облекување на прозорецот го намалуваат звукот однадвор, создавајќи потивка средина за тој непрекинат сон. Должината од 108 инчи обезбедува поголема флексибилност во тоа како ја закачувате завесата. Изберете од здружување на материјалот на подот или закачување повисоко, така што тие едвај ја четкаат земјата. Со оваа двојна функционална завеса за заглавие, ќе биде лесна задача да ја закачите оваа завеса, единствената тешка работа ќе биде да одлучите дали сакате да ги користите задните јазичиња или опцијата за џеб на прачка. Направено од 100% полиестер. Овој квалитетен материјал е долготраен, лесен за чистење. Лесна Нега : машинско перење и закачување за сушење. Немојте да се исушите.

R

Им се допаѓа и на купувачите