.

.

Лав Бренд предиво Неверојатна чипка тиркизна школка Супер фино акрилик, најлон зелено предиво пакет

Лав Бренд предиво Неверојатна чипка тиркизна школка Супер фино акрилик, најлон зелено предиво пакет

DEN 305.92
Износ

Запознајте неверојатна чипка! Конечно, предиво со тежина од чипка што се чувствува како кашмир, но нема да ја скрши банката. Неверојатна чипка е неверојатна : палета на живописни бои, добра дефиниција за бод, прекрасна драперија и доволно двор во една топка за да плете или капчиња шал. Не дозволувајте да ве исплаши големината на CYC 1 : поголемата големина на иглата или куката што ја користите создава лажен ефект. Можете исто така да држите неколку бои заедно, или да трчате со предиво за тежина за прекрасни ефекти на Tweedy. Детали за влакна : 70% акрилик, 30% најлон • тежина на предиво : 1 Супер фино • Мерач на капчиња : 29 SC X 33 R на B-1 (2,25 mm) • Плетен мерач : 32 STS X 48 R на #2 (2,75 mm) • Јарда : 1017yd / 930m • Тежина : 5.3oz / 150g • влакна : акрилик, најлон • Детали за влакна : 70% акрилик, 30% најлон • Упатства за нега : машина за миење, машина суво.

R

Им се допаѓа и на купувачите