.

.

Благородни постелнина Аква светла во сина шема 3-парчиња дувет-покрив сет, целосна кралица

Благородни постелнина Аква светла во сина шема 3-парчиња дувет-покрив сет, целосна кралица

DEN 1.00
Износ

Деталите го заштитуваат вашиот утешител и дајте му на вашата спална соба освежувачки нов изглед со благородни постелнина убава форма со 3 парчиња Duvet Cover Set. Направено со увезен, висококвалитетен микрофибер 95 GSM, ова класично парче е крајно меко, мазно и 2x потрајно од памукот. Вознемирените ленти доаѓаат во најразлични живописни и неутрални нијанси, така што сигурно ќе најдете нешто за комплимент и да го издигнете просторот за спиење. Вклучени во сетот со 3 парчиња се наоѓаат две шами за перници, заедно со капакот на Duvet (Duvet Insert и перниците не се вклучени). Опис на производот сет вклучува : 1 Duvet Cover & 2 Pillow Shams (близнак/близнак XL доаѓа со 1 срам за перница) Упатства за нега : машина за миење ладно, суво суво, избледено отпорно на двојно четкано микрофибер дава супериорно удобност за затворање на патент за да го заштити вашиот утешен топлина топлина топлина топлина топлина топлина топлина топлина топлина топлина топлина топлина се пренесува до 2x подобро од памукот што ви дава порелаксирана ткаенина без ткаенина ткаенина за да се обезбеди крајна издржливост и кремаста мазна текстура на ултра-плуска и мека 95 GSM микрофибера одлична опција за чувствителна кожа и оние со водич за големина на алергии ТВИН/ Сет на Twin XL со големина вклучува : 1 близнак/близнак XL Duvet Cover : 70 "" W x 94 "" L1 Стандарден срам : 20 "" W x 30 "" l целосен/комплет за големина на кралицата вклучува сет на листови : 1 целосна/кралица дуветска покривка : 96 "" w x 96 "" "l2 стандардни шами : 20 " "w x 30 " "l King/cal King Sime Set : 1 King/Cal King Duvet Cover : 112 "" W x 98 "" L2 King Shams : 20 "" W x 40 "" L 3-парчиња сет вклучува 1 Duvet Cover & 2 Pemlow Shams (Twin Set доаѓа со 1 Перница срам). Направено од 100% увезен микрофибер. Земја на потекло : Кина. Лесна грижа : Машинско миење ладно, суво суво, отпорно отпорно, без брчки, не е потребно пеглање. Затворање на патент и врски со аголни врски. Супериорно ткаење за издржливост и метено чувство. Водич за големина : Двоен/близнак Дополнителен сет со долга големина вклучува : 1 близнак/близнак Дополнителен долг Duvet Cover : 70 "x 90" & 1 Стандарден срам : 20 "x 30" (2 "прирабница). Кралица/целосна големина сет на големина : 1 Кралица/целосна покривка на Duvet : 90 "x 94" & 2 стандардни шами : 20 "x 30" (2 "прирабница). Сет на големина на кралот/Калифорнија Кинг вклучува : 1 крал/Калифорнија крал Дувет Покрие : 108 "x 98" & 2 крал Шамс : 20 "x 40" (2 "прирабница).

R

Им се допаѓа и на купувачите