.

.

Трговска марка ликовна уметност „Парфаит II“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „Парфаит II“ платно уметност од Крис Паске

DEN 1530.08
Износ

Artist : Chris Paschke Subject : Abstract Style : Modern & Contemporary Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features pastel strips of pastel pink, purple, blue, and teal with streaks of silver.Chris Paschke's comfort with the Суми четка и континуирана студија со азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. пастели ленти од пастелно розово, виолетова, сина и чаша со ленти од сребро.

R

Им се допаѓа и на купувачите