.

.

Шампион C57C Свеќичка-Трки Серија од 1

Шампион C57C Свеќичка-Трки Серија од 1

DEN 0.33
Износ

Шампион C57 CX тркачки приклучоци се дизајнирани да им помогнат на градителите на мотори, тркачите за викенд и ентузијастите за улични перформанси да ги оптимизираат перформансите на моторот. Уживајте во истите свеќички кои влегуваат во многу професионални тркачки автомобили и камиони. Исклучително согорување и јачина. Керамичкиот изолатор се спротивставува на диелектричната пункција. Дизајниран да издржи екстремни работни температури и притисоци. Точниот опсег на топлина е критичен во одржувањето на врвните перформанси во текот на целата трка. Никел-бакар легура земјата електрода материјал. 14мм конец. 3/4" достигне. 5/8 " хексадецимален орев. Исклучително согорување и јачина. Керамичкиот изолатор се спротивставува на диелектричната пункција. Дизајниран да издржи екстремни работни температури и притисоци. Точниот Опсег на Топлина е критичен за одржување на врвните перформанси во текот на целата трка. Продадени Поединечно.

R

Им се допаѓа и на купувачите