.

.

Nailtural Natural Vegan Nail Polish Color, совршено розова, розова

Nailtural Natural Vegan Nail Polish Color, совршено розова, розова

DEN 0.33
Износ

Nailtural Nail Polish е најновиот во технологијата за лак за нокти, чиста убавина. Нашиот полски ја искористи моќта на природата за да создаде една од еден вид чипови отпорна на боја во боја. Нашите полиња се направени од состојки со био-извори како што се пченка, компир и касава. Сите наши бои се веган, без глутен и без суровост. Нема додадени синтетички мириси или груби хемикалии. Приказната за ноилтура започна со мисија да создаде производи што се добри за вашите нокти и околината. Никогаш не треба да избирате помеѓу квалитетот што го заслужувате и околината и сега со Nailtural, не мора. Нашите полиња и третмани се формулирани без сулфати, фталати и парабени. Тие се исто така 16 слободни што значи дека не содржат многу вообичаени штетни состојки. Our Nailtural Nailtural formula is formulated without Toluene, Formaldehyde, Formaldehyde Resin, Dibutyl Phthalate (DBP), Camphor, Ethyl Tosylamide, Xylene, Triphenyl Phosphate (TPP), Animal-Derived Ingredients, Synthetic Fragrance, Silicone, Parabens, Bisphenol A, Glycol Ether на серија Е, ди-пропилхептил ортофталат (DPHP) и глутен. Сега можете да ги задржите ноктите да изгледаат одлично додека се грижите за планетата. Нашата формула е брзо сушење и долготрајна. Дајте им на ноктите третманот што го заслужуваат и добијте малку Nailtural денес! Изберете да се обои по природа. 16 бесплатна формула. Состојки со био-извори. Веган и без суровост. Нема синтетички мириси. Нема груби хемикалии. Без глутен.

R

Им се допаѓа и на купувачите