.

.

Хуан Валдез Кумбре мезе кафе 12oz

Хуан Валдез Кумбре мезе кафе 12oz

DEN 143.68
Износ

Уживајте во освежувачка пијалак со овој избор од 12 мл. Има интензивни и импресивни вкусови и е дизајниран да ги разбуди сетилата. Земјоделското кафе Хуан Валдез е потенцирано преку средна до висока точка на печење, давајќи му импресивен карактер со растителни и суви овошни ноти. Направено е од 100 проценти рачно избрано премиум колумбиско кафе. Секое кафе Хуан Валдез® е резултат на работата и посветеноста на повеќе од 500.000 лозари на кафе и нивните семејства. Со вашето купување, вие директно придонесувате за подобрување на нивните услови за живот; Процент на продажбата од брендот Хуан Валдез® е реинвестирана во благосостојбата на лозарите 100% премиум, рачно избрано, колумбиско, кофеинирано кафе, импресивен карактер со билни и суви овошни ноти, има карактеристично богатство и арома со уникатни атрибути , Киселост : средна - ниска, мирис : интензивно, тело : средно - високо.

R

Им се допаѓа и на купувачите