.

.

Асиметрична печатена поло маица за изведба на Бен Хоган, до големина 5xl

Асиметрична печатена поло маица за изведба на Бен Хоган, до големина 5xl

DEN 295.68
Износ

Работа, голф или само обичен ден надвор - оваа изработка на изработката на Бен Хоган со кратки ракави Поло кошула е совршена за секоја пригода. Воздушната измислица во текот на целата создава двоен изглед што ја подобрува острината на карактеристиките на овој лесен поло. Повеќебојни цик -цак се магацини на врвот на друг во апстрактен начин на предната страна. Технологијата за управување со влага на Ben Hogan Performance, помага да ве одржи ладно и суво со цртање на потта од вашата кожа, Powerspan вклучува шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење и Power Block помага да се спречат штетните УВ зраци на Сонцето да навлезат во ткаенината. Power Block : Ја штити вашата кожа од штетните УВ зраци на Сонцето. Powerspan : Флексибилните споеви на рамото овозможуваат оптимален опсег на движење. Powerwick : Fining Taber го привлекува потењето од кожата. Само -јака. Печатен Хедер.

R

Им се допаѓа и на купувачите