.

.

Возрасна христијанска маица - направено во loveубов - лаванда

Возрасна христијанска маица - направено во loveубов - лаванда

DEN 319.20
Износ

Оваа маица „направено во loveубов“ во лаванда од блажена девојка ™ е сладок потсетник од нашиот творец Бог што сме повикани да се сакаме едни со други и да ги правиме сите работи во loveубов. Без оглед колку е зафатен денот што претстои или колку е комплицирано нашите животи, ovingубовта кон другите е едноставен повик за акција. Прво Коринтјаните 16 : 14 вели : "направи сè во loveубов. Не мора да скокате низ карики за да ја исполнат својата инструкција : направете ги сите работи во loveубов. Кога сте фрустрирани или уморни, одговорете во loveубов. Кога сте лути или разочарани, одговорете во loveубов. Кога не сте сигурни што да кажете или да правите среде секоја ситуација, одговорете во loveубовта. Ова класично-фит-ти го одликува логото на Блажената девојка на предната страна и висококвалитетната уметничка графика на задниот дел, во која се прикажува А. сликарско срце околу зборовите, "Нека сето тоа што ќе го направиш во loveубов. Маичка со ракави-направено во Loveclassic fitcolor : lavender5.2 мл, 100% патент на вратот и рамената на рамената на ребрата-плетенка-игла-шевовите на ракавот и класичното вклопување на долниот дел. Загарантирано е задоволството. Двојно-игла зашивање на ракавот и на долниот дел од полите. Одлична идеја за подароци. Сите производи се испорачуваат од САД.

R

Им се допаѓа и на купувачите