.

.

Уметнички ткајачи Аш Средно Греј 6'7 9 модерен килим на потресена област на правоаголник

Уметнички ткајачи Аш Средно Греј 6'7 9 модерен килим на потресена област на правоаголник

DEN 1555.20
Износ

Уметноста на колекцијата на јазол пепел е колекција на килими со бушава со привлечен дизајн. Совршен додаток за секој дом, овие парчиња ќе додадат модерна талент во секоја просторија! Машината ткаена конструкција на овие парчиња е и трајна и мека. Одликувајќи се со кадифен куп, овој килим додава дополнителна перница под нога. Направено со полиестер во Турција. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Кадифен куп. Висина на купот : 1.10236 ". Само затворен. Боја : средна сива. Нијанси на средна сива, крем, светло сива. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Модерно и еклектично, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме редовно празнење и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Функционалниот кадифен куп овозможува удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги надградувате влезовите. Препорачана подлога за килим.

R

Им се допаѓа и на купувачите