.

.

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 8 '10'

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 8 '10'

DEN 0.33
Износ

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Франческа, без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен во Турција и има среден куп. Само чисто место. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Висина на купот : 0,3. Само во затворен простор. Модерен и еклектичен, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Фуксија. Нијанси на фуксија, портокалова, жолта, темно сина, небесна сина, сива, светло сива, крем. 8 'x 10' килим за правоаголник. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Франческа. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво . Канистер вакуумите без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да ја користите рачната прицврстување на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот под мебел , и нема да ги поучува влезовите . препорачано е подлога за килим.

R

Им се допаѓа и на купувачите