.

.

Трговска марка ликовна уметност „Секој ја сака платната уметност на Маршалоус“ од Мајкл Буксто

Трговска марка ликовна уметност „Секој ја сака платната уметност на Маршалоус“ од Мајкл Буксто

DEN 242.72
Износ

Уметник : Мајкл Buxto Subject : Animals Style : Modern & Modern and Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има малолетничка слика на диносаурус печење бел слезници. Истакнати бои : црна, сина, задебеница, бело што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Малолетничка слика на диносаурус печење бел слезници.

R

Им се допаѓа и на купувачите