.

.

Марлен Вотсон Филаделфија Пенсилванија небото платно уметност

Марлен Вотсон Филаделфија Пенсилванија небото платно уметност

DEN 0.67
Износ

Подготвени да се претставиме со презентација на разни со разни големини, ова подготвено уметничко дело на готов, галерија има слика на небото на Филаделфија со разнобојна боја што ги капе зградите. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите