.

.

Трговска марка ликовна уметност „Седер риба“ платно уметност од гроздобер колекција на јаболка

Трговска марка ликовна уметност „Седер риба“ платно уметност од гроздобер колекција на јаболка

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Гроздобер колекции на јаболка, со оглед на тоа : животни Стил : Модерен проитивен Тип на модерни производи : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има риба во центарот на белата сцена. Овие постери го започнаа својот почеток во доцните 1800-ти кога брендовите Ангажирани уметници и илустратори да ги создадат своите реклами и најави за разни производи, како што се чоколади, алкохол, сапун или цигари. Ова беше време кога се појави развој на масовно печатење и оваа нова технологија овозможи репродукции со ниска цена со живописни бои. Овие дела на постери станаа поприфатливи од оригиналната уметност и се зголемија во популарност. Оваа нова индустрија привлече многу аспиранти уметници кои бараат да генерираат приходи од нивната работа. Комерцијалниот успех на овие постери го започна трендот на гроздобер постер, кој продолжи во 21 век. Гроздобер колекција на јаболка „Седерска риба“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите