.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пинк Лили“ платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Пинк Лили“ платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, сребрена рамка

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Пинк Лили“ платно уметност од Ејми Вангсгард, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да виси, измешано врамено уметничко парче има шарени ленти од црвена, жолта, портокалова и розова. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите