.

.

МОТОРНО Тркало Лого И Центар СОБРАНИЕТО ЦЕНТАР-Одговара изберете: 2003-ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА, 2002-ЛИНКОЛН НАВИГАТОР

МОТОРНО Тркало Лого И Центар СОБРАНИЕТО ЦЕНТАР-Одговара изберете: 2003-ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА, 2002-ЛИНКОЛН НАВИГАТОР

DEN 1043.36
Износ

Поддржана Од Гаранцијата За Делови За Сервисирање На Мотоцикли која нуди 2 години, неограничена километража, ограничена цена на трудот и без комерцијални исклучоци. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилерите На Форд/Линколн и Овластените Дистрибутери на Форд. Подмачканите запечатени склопови доживотно помагаат да се спречи влегување на вода, кал, кашест снег и тиња внатре. Внатрешни и надворешни патеки дизајнирани за долг работен век. Вклучен е сензорски прстен и сензорски жици кои помагаат да се обезбедат точни сигнали за контролорот НА СТОМАЧНИТЕ МУСКУЛИ. Површината на микро-заземјување од центар до ротор помага да се минимизираат страничните истекувања и вибрациите на педалите. Заострените валчести лежишта се користат во апликации со големо оптоварување. Абс компоненти и имајќи предоптоварување 100% тестирани. Премиум заптивките помагаат да се обезбедат одлични перформанси на запечатување. Внатрешни и надворешни патеки дизајнирани за долг работен век. Единствените делови препорачани Од Компанијата Форд Мотор за возила Форд, Линколн и Меркур. Без оглед на тоа што апликацијата, постои уникатен мотор и Форд дел дизајниран, произведен и сеопфатно тестиран за извршување на спецификациите На форд И стандардите за квалитет, вклучувајќи Го И клучното Тестирање на Животот на еквивалент на 10 години / 150.000 милји Возило Врски Автомобил/Камион Форд Експедиција : 2003-2006 Линколн Навигатор : 2002 - 2006 Тркало Лого И Центар Собранието Одговара : 2003-2006 Форд Експедиција 2002-2006 линколн навигатор и повеќе - Додадете Го вашето возило во нашиот додаток за вклопување За да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите