.

.

Jewelersclub garnet прстен роден камен накит - 2. Карат гарнет 14к златен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - прстени од скапоцен камен со хипоалергичен златен ср?

Jewelersclub garnet прстен роден камен накит - 2. Карат гарнет 14к златен сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - прстени

DEN 464.64
Износ

Живописно парче акцент што свети одвнатре. Направено со вистински гранат камења, бели дијаманти и злато позлатено сребро. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои испаѓаат лажни, со досадни, рамни камења со рамни плочки, Grant Club Garnet Garnet има оригинален камен од 2,20 каратски гарнет, прекриен со вистински бели дијаманти кластери .. Изработено со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 14к златен сребрен опсег, овој прекрасен црвен овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите .. Нашиот оригинален гарнет прстен карактеристики : . - 2.20 Карат Гарнет скапоцен камен. - Кластери со бели дијаманти. - Хипоалергичен 14К позлатен сребрен опсег прстен (нула никел или олово). - Деликатен дизајн со трајно, долготрајно занаетчиство. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашата гарнет ringsвони за жени и прстени со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Дајте им како роденденски подароци за мајка и подароци за жени во вашиот живот!. На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивни, врвни квалитетни накит за накит со разумни цени. Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Просечниот прстен на гранит на гранат честопати излегува дека не е оригинален, со факс гарнет камен кој изгледа досаден и рамен. Гарнетскиот прстен за накит на накит, има вистински камера со камера од 2,20 карати, исечен во прекрасна овална и засилена со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. Со хипоалергичен, светлечки сребрена поставка од злато од 14 килограми, живописно, црвена, црвена сенка, ги комплиментираат сите тонови на кожата . додека другите прстени од скапоцен камен се ефтино направени и лесно се наведнуваат и се кршат, нашиот гарнет камен прстен е квалитетен изработен за да трае. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој гранат и дијамантски прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, издржливо 14к злато позлатена сребрена лента и поставување. Ако имате какви било прашања во врска со големината на опсегот, ве молиме, посетете се до нас директно за да ви помогнеме да го пронајдете вашето совршено вклопување . живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Без разлика дали го надавате овој прстен на скапоцен камен на вашата мајка на Денот на мајката, вашиот значаен друг како специјално изненадување или ветувачки прстен, или пријател или сакана личност како прослава на нивниот уникатен родител, примателот ќе го обожава облеката во облеката од 2,20 карати нејзината рака.

R

Им се допаѓа и на купувачите