.

.

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Квадратни Чадени Кварцни Обетки

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Квадратни Чадени Кварцни Обетки

DEN 944.00
Износ

Совршени за оние кои слават роденден во јуни, овие столпчиња додаваат богатство и на дневните и на вечерните ансамбли. Одликувајќи се со фантастични скапоцени камења од 14 каратно жолто злато исечени од принцеза од 8 мм, овие обетки сигурно ќе додадат прекрасен шмек на вашиот изглед. Објавувањето и туркањето назад обезбедува целосна и безгрижна заштита, скапоцените камења тежат 4,9 cttw.Метална Тежина : 0,89 Грама Тип на накит : Тип На Фино Обетка : Обетки Со Скапоцени Камења Пол : женско затворање : Столб За Триење И Туркање Метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Жолто Димензии : 9ммгемстоун Детали : Тип : Зачаден Кварц Камен Месец : Јуни Боја : Кафеава Боја : Чекор : Квадратна Големина : 8mmweight : 4.9 cttwquanty : 2 Поставување Накит : Prongyar Вашиот Предмет Пристигнува Во бесплатна зелена кутија за подароци Со Бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Жолто Злато, Пост И Притисни Назад, Чад Кварц.

R

Им се допаѓа и на купувачите