.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сини планини 1“ платно уметност од Роберт К onesонс

Трговска марка ликовна уметност „Сини планини 1“ платно уметност од Роберт К onesонс

DEN 1.67
Износ

Уметник : Роберт К jonessubject : Пејзаж-апелатиј : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сините планини на Роберт К onesонс 1 'платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите