.

.

Хипер тешка # внатре. Филипс рамна глава надворешна завртка за дрво, кутија за ЛБ

Хипер тешка внатре. Филипс рамна глава надворешна завртка за дрво, кутија за ЛБ

DEN 29.44
Износ

Надворешната завртка за надворешна конструкција на хипер -тешка #8 x 3 инчи е идеална за палуби и други проекти за надворешно дрво. Ова е разноврсна завртка за повеќето надворешни проекти за градење дрво до дрво, како што се инсталирање на мечување и градење или поправка на мебел на отворено, барака, порти и многу повеќе. Кутијата со 5lb на надворешни завртки за дрво е задолжителна за различни проекти на отворено околу вашиот дом или за следните планови за DIY. Станот, главата на погонот на Филипс помага да се осигура дека завртката е управувана директно. Овие завртки имаат челична конструкција, галванизирана обвивка за заштита на корозија и е во согласност со стандардниот ASTM C1002. Други хипер-цврсти надворешни конструктивни големини на завртки достапни во кутии од 1 LB вклучуваат #10 x 3-3/4 инчи, #8 x 2-1/2 инчи и #8 x 3 инчи. Хипер тешка #8 x 3 in. Филипс рамна глава надворешна завртка за дрво, 5 lb кутија за надворешни проекти за градење на дрво. Галванизирана обвивка. Челична конструкција. Глава на Филипс. Направено да се усогласи со ASTM C1002. За надворешни апликации и со третирана граѓа. Не треба да се користи на пристаништа или други апликации за директен контакт со вода или во крајбрежните области со солена вода . Вклучува 5-литри завртки. Димензии на производот : #8 x 3 инчи.

R

Им се допаѓа и на купувачите